Kurumsal Kimlik

Büyük şirketlerden tek ürünlük firmalara kadar markalar kendi saygınlık, değer, güç ve güzelliklerini tıpkı bir kıyafet gibi üzerlerinde taşıdıkları amblem veya logotypları ile gösterirler.Aslında ruhu olan bir logo'ya sahip olmak hiç de kolay değildir. Bunun basit olduğunu sanan ve size bu izlenimi veren birkaç dakika içinde birkaç örneği önünüze serenler varsa hiç doğru yolda olmadığınızı bilmeniz gereklidir. Uzun yıllar kullanılacak bir logo ve kurumsal kimlik tasarlamak çok önemli bir iştir. Rahat, tasasız ve kaygısız bir ruh hali gerektirir. Yaratıcılık gerektirir, düşünmek ve bunları harmanlamak gerektirir. Biraz konunun içine girmeyi yaşamayı gerektirir. Mobilya üreten bir fabrika için bir kurumsal kimlik hazırlanıyorsa, biraz talaş yutmak gerektirir. Kısacası firmayı yaşamak gereklidir.

Eğer bu aşamaları geçtinizse, elde bir yada en fazla iki örnek oluşur. Işte bizce olması gereken yol bu. Sizlerin istekleri doğrultusunda hedef kitlenize uygun kolay iletişim olanağı sağlayacak tasarımları kendi iç bünyemizde bulunan kurumsal kimlik tasarımı departmanımızın bu konuda farklı ve özgün çalışmalarıyla sunmaktayız. Çalışmalarımızda gerek logo gerekse logoya bağlı tüm meteryallerin oluşturulması bu oluşumun hissederek, yaşayarak canlandırılması ve bir marka oluşturulması asıl hedefimizdir.

Kurumsal kimlik, iki işbirlikçi firma için kağıt üzerinde herşeyin başlangıç noktasıdır. Başlangıç o denli iyi olmalıdır ve izler bırakmalıdır ki, hedefler büyüdüğünde aynı logo ile uzun yıllar devam edilebilmelidir. Sonucunda ise herkes tarafından hafızalarda yer etmiş, net görülmeden bile fark edilip tanınabilen, diğerlerinden ayrılabilen, işinizi en iyi anlatan kurumsal kimliğinize sahip olursunuz.Kurumsal kimlik, size özel olmalı işinizle bire bir uyumlu olmalıdır. Bizim çalışmalarımız yılların birikimi ve hissedilerek, çizilerek oluşturulur en sonunda dijital ortama aktarılır.